FUNDACJA 8MARCA TO INICJATYWA OBYWATELSKA, KTÓRA POWSTAŁA BY W INNOWACYJNY SPOSÓB DAĆ DRUGIE ŻYCIE ZAPOMNIANYM OBIEKTOM HISTORYCZNYM.

Nasza działalność opiera się o idee Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) oraz koncept Innovation Manor®. Podejmujemy innowacyjne działania związane z obiektami zabytkowymi. Budujemy wokół nich zaangażowanie lokalnej społeczności oraz interdyscyplinarną współpracę pomiędzy interesariuszami ze świata biznesu, nauki, trzeciego sektora i instytucji publicznych.
A wszystko robimy, aby wspierać zieloną transformację.


Chcemy żeby obiekty zabytkowe i historyczne stawały się dobrym  przykładem zrównoważonej transformacji i realizowania idei NEB. Zależy nam żeby otoczenie w którym żyjemy i którego nasze dziedzictwo jest nierozłączną częścią, było bardziej zrównoważone, inkluzywne i piękniejsze. 


Dlatego robimy wszystko by udowodnić, że zabytki mogą być pasywne, mogą być miejscami innowacji, współpracy, inspiracji, edukacji i wiele więcej!

Historia Fundacji

Zrównoważony rozwój

' W dyskusji o realizowania zrównoważonej agendy Unii Europejskiej i ONZ  bardzo często zabytki, obiekty historyczne, są pomijane. '

Innovation Manor® to autorski koncept Fundacji

Jak możesz nas wesprzeć?


Odwiedź profile Fundacji 8Marca na Facebooku, LinkedIn i Instagramie.

Polajkuj, obserwuj i udostępnij je znajomym. 

Dołącz do naszej społeczności! Śledź wpisy i udostępnia treści, dzięki temu więcej osób dowie się o tym, co razem robimy i dlaczego warto zainteresować się tematem zrównoważonej transformacji dziedzictwa.

Możesz wesprzeć nasze działania na kilka sposobów: 

Pamiętaj, że nie ma za małych wpłat, liczy się każdy gest!  

W pojedynkę nikt z nas nie zmieni świata, ale działając razem jesteśmy nie do zatrzymania! Dlatego wesprzyj Fundację 8Marca, pomóż nam tworzyć przyszłość w której nasza przeszłość może być źródłem inspiracji i innowacji. 

Wiemy, że nie każdy jest gotowy, czy też ma możliwości żeby wziąć sprawy w swoje ręce i aktywnie wspierać działalność inicjatywy społecznej takiej jak Fundacja 8Marca. Ale tym wszystkim z Was trochę szalonym i bardzo kreatywnym, którzy jak my, odważą się marzyć i zmieniać świat bardzo dziękujemy! Cieszymy się, że jesteście z nami! Razem możemy więcej!

InstagramLinkedInFacebookYouTube

Numer rachunku Fundacji (IBAN): 41 1140 1010 0000 4728 3300 1001 

Fundacja 8Marca KRS: 0000977506, REGON: 522456670, NIP: 7922316465