top of page
onas

O nas

Historia Fundacji 8Marca to historia pasji, przyjaźni i marzeń o lepszej przyszłości dla nas wszystkich

Początki

Fundacja 8Marca (F8M) powstała w 2022 roku, jako obywatelska inicjatywa Natalii Gnoińskiej, architektki specjalizującej się w zrównoważonej konserwacji budynków zabytkowych.

Zespół F8M tworzą specjaliści z różnych krajów i dziedzin, od architektury po komunikację i zarządzanie. Mówimy w sumie ośmioma językami UE!

Interdyscyplinarność, wielopokoleniowość oraz zaangażowanie zespołu, który gromadzi wokół siebie Fundatorka, gwarantują, że młoda jeszcze organizacja, będzie stabilnie się rozwijać i realizować postawione cele.

Działalność F8M w równej mierze opiera się o działania innowacyjne związane z obiektami zabytkowymi jak
i działania budujące zaangażowanie społeczne oraz interdyscyplinarną współpracę pomiędzy różnymi interesariuszami ze świata biznesu, nauki, trzeciego sektora i instytucji publicznych w celu wspierania zielonej transformacji.

Poznajmy się!

Fundację 8Marca tworzą ludzie z pasją.

Jesteśmy zespołem: interdyscyplinarnym, wielopokoleniowym, ciekawym świata

i międzynarodowym.

fanimani

FaniMani

to sprytna aplikacja, wspieraj bezpłatnie i korzystaj ze zniżek na zakupy w internecie

bank

Na konto bankowe

to prosty sposób przekazania nam darowizny.

1,5%

1,5% podatku

od lutego do końca kwietnia pamiętaj o nas przy rozliczeniu rocznym PIT

stripe

Skarbonka F8M

to wsparcie jednym kliknięciem na każdą kieszeń.

zrzutka

Nasza kwesta

na wdrożenie konceptu Innovation Manor® na portalu zrzutka.pl

Wspieram!

Możesz pomóc nam wypełniać naszą misję na wiele sposobów. Zacznij już dziś! Możesz nas wesprzeć bezpłatnie, dołączyć do grona wolontariuszy lub zostać naszym darczyńcą. Pamiętaj, że darowizny możesz odliczyć od podatku.
 

Dlaczego warto nam zaufać?

W Polsce mamy blisko 80 tysięcy obiektów zabytkowych. Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID), szacuje, że finansowanie publiczne może pokryć ok. 20% ich potrzeb. Oznacza to, że pozostałe 80% środków na renowację i utrzymanie zabytkowych obiektów musi popłynąć od społeczeństwa, przedsiębiorców. W Fundacji uważamy także, że dobrze zagospodarowany zabytek może sam na siebie zarobić poprzez odpowiednią gospodarkę wszelkimi zasobami, w tym energią a także poprzez działalność gospodarczą i społeczną.

Zaangażuj się

Zostań naszym wolontariuszem albo wspieraj nasze działania!

bottom of page