top of page
Pasja doprowadziła nas tutaj

Nasza praca

Działamy, tworzymy i wdrażamy innowacje, aby dać zapomnianym historycznym miejscom drugie życie.

Dzięki naszemu innowacyjnemu podejściu staramy się ożywić te historyczne skarby, zapewniając ich zachowanie i znaczenie dla przyszłych pokoleń.

3  obszary naszych działań

Jesteśmy częścią ruchu Nowego Europejskiego Bauhausu.
Oznacza to, że nasze projekty wyróżnia estetyka, zrównoważony rozwój
i zaangażowanie społeczności.

książki

Działania edukacyjne

Angażujemy się w działania edukacyjne promujące zielone kompetencje, umiejętności przyszłości i ideały Nowego Europejskiego Bauhausu. Wzmacniamy naszych odbiorców wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi do sprostania wyzwaniom społecznym
i środowiskowym. Wspierając kreatywność, innowacyjność
i głębokie zrozumienie zasad Nowego Europejskiego Bauhausu, inspirujemy przyszłe pokolenia do projektowania i budowania bardziej zrównoważonego
i harmonijnego świata.

Dziedziniec

Działania badawcze

F8M inicjuje i uczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych
w zakresie ochrony dziedzictwa, działań na rzecz klimatu
i zrównoważonej architektury, inspirowanych zasadami Nowego Europejskiego Bauhausu. Nasza praca koncentruje się na badaniu innowacyjnych rozwiązań dla budynków zabytkowych, integracji praktyk przyjaznych dla klimatu
i promowaniu zrównoważonego budownictwa. Poprzez wspólne projekty i zaangażowanie społeczności dążymy do tworzenia środowisk, które szanują nasze dziedzictwo, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój i odporność.

Renowacja zewnętrzna

Transformacja zabytków

Koncepcja Innovation Manor®️ jest pionierskim rozwiązaniem w zakresie zrównoważonej konserwacji budynków, koncentrującym się na ludziach i przyrodzie. Integruje on ochronę dziedzictwa ze współczesnymi potrzebami, nadając priorytet aktywnemu zaangażowaniu mieszkańców. Biorąc pod uwagę czynniki społeczne i ekonomiczne, wzmacnia społeczności, tworzy możliwości ekonomiczne i wzmacnia spójność lokalnych społeczności. Poprzez współpracę i zaangażowanie interesariuszy, wspiera poczucie własności i stymuluje zrównoważone działania rewitalizacyjne.

fanimani

FaniMani

to sprytna aplikacja, wspieraj bezpłatnie i korzystaj ze zniżek na zakupy w internecie

bank

Na konto bankowe

to prosty sposób przekazania nam darowizny.

1,5%

1,5% podatku

od lutego do końca kwietnia pamiętaj o nas przy rozliczeniu rocznym PIT

stripe

Skarbonka F8M

to wsparcie jednym kliknięciem na każdą kieszeń.

zrzutka

Nasza kwesta

na wdrożenie konceptu Innovation Manor® na portalu zrzutka.pl

Wspieram!

Możesz pomóc nam wypełniać naszą misję na wiele sposobów. Zacznij już dziś! Możesz nas wesprzeć bezpłatnie, dołączyć do grona wolontariuszy lub zostać naszym darczyńcą. Pamiętaj, że darowizny możesz odliczyć od podatku.
 

Dlaczego warto nam zaufać?

W Polsce mamy blisko 80 tysięcy obiektów zabytkowych. Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID), szacuje, że finansowanie publiczne może pokryć ok. 20% ich potrzeb. Oznacza to, że pozostałe 80% środków na renowację i utrzymanie zabytkowych obiektów musi popłynąć od społeczeństwa, przedsiębiorców. W Fundacji uważamy także, że dobrze zagospodarowany zabytek może sam na siebie zarobić poprzez odpowiednią gospodarkę wszelkimi zasobami, w tym energią a także poprzez działalność gospodarczą i społeczną.

Zaangażuj się

Zostań naszym wolontariuszem albo wspieraj nasze działania!

bottom of page