Koncept Dworu Innowacji® , wyróżniony w ramach konkursu Nowego Europejskiego Bauhausu (2022), stanowi podwalinę naszej organizacji. 

Koncept Dworu Innowacji®  adresuje problem niezagospodarowanych obiektów dziedzictwa architektury, położonych na terenach wiejskich, poszukując dla nich nowych funkcji i tworząc plan zagospodarowania, oparty o rozwiązania zrównoważone ekonomicznie, społecznie i ekologicznie.

W ten sposób F8M ratuje zabytki równocześnie realizując cele Zielonego Ładu UE i neutralności klimatycznej do 2050.

Koncept opiera się na strategii sieciowania i oddolnego rozwoju. Jako klucz w wypracowaniu nowego modelu rewitalizacji zabytków F8M tworzy sieć kontaktów, współpracy, wymiany wiedzy na skalę regionu, kraju, a także za granicą. W ten sposób powstaną miejsca idealne do pracy i wypoczynku, zachęcające do wymiany wiedzy, które będą pobudzać innowację i współpracę różnych środowisk.

Koncept Innovation Manor, w oparciu o idee Nowego Europejskiego Bauhaus, ma na celu tworzenie zrównoważonej, integracyjnej, estetycznej przestrzeni, łączącej środowisko wiejskie i miejskie innowacje, takie jak np. przestrzenie coworkingowe, organizacje trzeciego sektora lub nowoczesne instytucje kultury, wokół idei uczenia się przez całe życie (lifelong learning), innowacji i dobrostanu (wellbeing).

Dwór Innowacji i Nowy Europejski Bauhaus

Nowy Europejski Bauhaus (w skrócie NEB) to kreatywna i interdyscyplinarna inicjatywa, która łączy Europejski Zielony Ład z realizacją zrównoważonej transformacji na poziomie społeczeństwa obywatelskiego i oddolnych inicjatyw (ang. grassroots movements), które podążają za mottem inicjatywy: beautiful, sustainable, together (piękno, zrównoważony rozwój, wspólnota). 


więcej

Dwór Innowacji i zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój w rozumieniu Fundacji 8Marca oznacza, że prowadzimy działalność, aby nie marnować, a wręcz odbudowywać zasoby na przyszłość.

Nasze cele zrealizujmy posługując się dostępną technologią i wiedzą, a także tworząc nową wiedzę w oparciu o gromadzone dane i badania prowadzone na terenie obiektów.

więcej

KONCEPT DWORU INNOWACJI TO 5 OBSZARÓW DZIAŁANIA

🎯 dzielenie się wiedzą z właścicielami obiektów zabytkowych oraz docelowo stworzenie wielofunkcyjnej platformy cyfrowej Innovation Manor

🎯 rozwijanie programu Nowoczesnej Konserwacji Zabytków dla profesjonalistów z branży konserwacyjnej, budowlanej, utilities i rzemieślników

🎯 nabywanie, restaurowanie obiektów zabytkowych i nadawanie im nowych funkcji zgodnie z ideami NEB i z korzyścią dla lokalnej społeczności

🎯 inicjowanie i udział w projektach naukowych i badawczych

🎯 przyznawanie znaku jakości Innovation Manor / Dwór Innowacji

Nie czekaj! Dołącz do nas i działaj! Razem uratujemy miejsca, które kochamy.

Crowdfunding dla zabytków

Małe gesty
teraz się liczą

wspieram

Silna społeczność
w social mediach

Każdy lajk
na wagę złota!

wchodzę w to!

Zostań naszym patronem

Regularny gest pozwala nam zrobić więcej

wspieram

Pracy nam nie brakuje

Dołącz do wolontariuszy Fundacji

czytaj dalej

Nasze cele osiągamy poprzez interdyscyplinarną współpracę. Sieć naszych partnerów rośnie każdego dnia. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i kreatywną współpracę. 

InstagramLinkedInFacebookYouTube

Numer rachunku Fundacji (IBAN): 41 1140 1010 0000 4728 3300 1001 

Fundacja 8Marca KRS: 0000977506, REGON: 522456670, NIP: 7922316465